آموزش وردپرس

خانه / برنامه نویسی / سی شارپ / پروژه مدیریت داروخانه ( به همراه داکیومنت )

پروژه مدیریت داروخانه ( به همراه داکیومنت )

در پروژه سیستم مدیریت داروخانه از محیط ۲۰۱۰ Microsoft Visual Studio برای پیاده سازی پروژه استفاده شده است. در این سیستم ۱۰ فرم طراحی و پیاده سازی شده است .این برنامه برای ازتباط با پایگاه داده با ADO.NET طراحی شده است.

در این پروژه از Microsoft SQL Server 2008 R2 برای مدیریت داده های پروژه استفاده شده است.در پایگاه داده از جدول رابط استفاده شده است که از تکرار داده ها و افزونگی جلوگیری شود.در این سیستم ۵ جدول اصلی و ۳ جدول برای تنظیمات برنامه و در حیث المجموع ۸ جدول طراحی و پیاده سازی شده است.

خلاصه امکانات سیستم :

  • نحوه کار در این سیستم به این شکل است که ابتدا باید کارمندان داروخانه ( کسانی که با سیستم کار می کنند ) و داروهای موجود در سیستم ثبت شوند.سیستم امکان تعیین حق فنی نسبت به قیمت های مختلف نسخه را دارا می باشد.همچنین میتوان سازمان های بیمه گر را ( بر حسب نیاز ) به آن اضافه نمود و حق بیمه های متفاوت را تنظیم کرد.
  •  فرم ایجاد نسخه از سه بخش ثبت بیمار،پزشک و دارو تشکیل شده است.بیماران و پزشکان پس از ثبت نسخه در سیستم ذخیره می شوند و می توان در سری های بعد نسخه پیچی سرعت عمل را افزایش داد.همچنین میتوان جداگانه از فرم پزشکان و بیماران اقدام به ثبت آنها در سیستم نمود.پس از ثبت پزشک و بیمار نوبت به داروها می رسد.در این بخش باید با وارد کردن کد دارو یا نام  ( که قبلا ثبت شده ) آن دارو را در نسخه ثبت کرد.امکان پیامک نسخه به مشتری و چاپ نسخه هم در سیستم تعبیه شده است.( برای اسفاده از سرویس پیامک باید پنل جداگانه خریداری نمایید و از وبسرویس استفاده کنید )
  • سیستم داراری قسمت گزارش گیری می باشد به تفیکیک کارمندان،داروها،مشتری ها و پزشکان
  • امکان ارتباط نیز در سیستم تعبیه شده است که میتوانید با وارد کردن ایمیل،فرم تماس به ایمیل شما ارسال شود.

نحوه ارتباط جداول پایگاه داده :

۱

تصاویری از محیط برنامه :

 

۴

۳

 

با توجه به عدم امکان ارائه دمو ، شما میتوانید ابتدا داکیومنت پروژه رو به صورت جداگانه و به قیمت بسیار کم خریداری کنید و سپس در صورت تمایل پروژه را خریداری نمایید.

 

درباره ی مـــیـثـم

میثم قهرمانی
میثم هستم .علاقه زیادی به شبکه دارم ... امیدوارم از تکتا پروجکت لذت ببرید !

همچنین ببینید

نرم افزار مدیریت کافی نت

نرم افزار مدیریت کافی نت در سی شارپ ویژگی : این نرم افزار روی سرور …

دیدگاهتان را بنویسید