آموزش وردپرس

خانه / برنامه نویسی / نرم افزار مدیریت تاکسی تلفنی

نرم افزار مدیریت تاکسی تلفنی

  • نحوه کار در این سیستم بسیار ساده است به این شکل که ابتدا اپراتور تاکسی تلفنی با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم شده و صفحه اصلی نرم افزار را مشاهده می کند.
  • در صفحه اصلی اپراتور می تواند با وارد کردن شماره اشتراک مشتری اطلاعات مشتری را ثبت نماید. (اگر مشتری قبلا ثبت نشده بود باید دستی وارد شود) سپس باید راننده را که از قبل در سیستم ثبت شده اند، مشخص نماید. سپس مقصد و توضیحات و کرایه اضافه شده و سرویس در سیستم ثبت می شود.
  • برای هر مشتری کیف پول در سیستم تعریف شده است که در هنگام ثبت سرویس اگر موجودی کافی بود اپراتور می تواند در موجودی مشتری برداشت نماید.
  • در فرم تنظیمات اپراتور می تواند درصد سهم رانندگان، پیش پرداخت های مشتریان، مشتریان و کارمندان تاکسی تلفنی را مدیریت نماید.
  • در هنگام سرویس درصدی که مشخص شده از کرایه سرویس به حساب رانندگان منظور می گردد.
  • در فرم رانندگان اپراتور می تواند رانندگان را بر اساس کد ملی مدیریت نماید و امور مالی آن ها را نیز مشاهده و مدیریت نماید.
  • در این پروژه گزارش گیری وجود ندارد ولی با وارد کردن شماره سرویس امکان بازیابی اطلاعات سرویس وچود دارد.
  • نام کاربری و رمز عبور پیش فرض برای ورود به سیستم meysam و ۱۲۳۴۵۶ می باشد.

در پروژه مدیریت تاکسی تلفنی از محیط ۲۰۱۵ Microsoft Visual Studio برای پیاده سازی پروژه استفاده شده است. در این پروژه ۴ فرم طراحی و پیاده سازی شده است. این برنامه برای ازتباط با پایگاه داده با ADO.NET طراحی شده است.

در این پروژه از Microsoft SQL Server 2008 R2 برای مدیریت داده های پروژه استفاده شده است.در پایگاه داده از جدول رابط استفاده شده است که از تکرار داده ها و افزونگی جلوگیری شود.در این سیستم ۶ جدول اصلی در پایگاه داده طراحی و پیاده سازی شده است.

نحوه ارتباط جداول پایگاه داده :

تصاویر محیط برنامه :

فایل دمو همان فایل اجرایی پروژه می باشد و می توانید استفاده نمایید.

 

درباره ی مـــیـثـم

میثم قهرمانی
میثم هستم .علاقه زیادی به شبکه دارم ... امیدوارم از تکتا پروجکت لذت ببرید !

همچنین ببینید

دانلود برنامه ضبط و پخش صدا در سی شارپ

برنامه ضبط و پخش صدا در سی شارپ در این برنامه ابتدا صدا ضبط می …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید